ارتباط دو میکرو

mehdi17

همکار جدید
درود ، جهت ارتباط بین دو میکرو ( xmega ) در روی یک برد چه روشی را پیشنهاد می کنید ؟
سپاسگذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Alma

Alma

مدیر
پرسنل مدیریت
درود ، جهت ارتباط بین دو میکرو ( xmega ) در روی یک برد چه روشی را پیشنهاد می کنید ؟
سپاسگذارم

سلام
بستگی به شرایط داره
میشه از یوزارت SPI یا I2C و .... استفاده کرد
فقط منموندم که چرا باید دوتا میکرو روی یه برد باشن ؟؟؟
در بیشتر موارد نیازی به میکروی بیشتر نیست
یعنی طراحی نباید اینطوری باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdi17

mehdi17

همکار جدید
نیاز به بیش از ۶۴ پایه دارم ازطرفی نیاز به اتصال ۷ ولوم هرزگرد دارم که میخواهم ولوم ها را با واحد انکودر خود میکرو بخوانم از آنجایی که به هر xmega فقط سه ولوم میتوان متصل کرد و همچنین نیاز چهار تایمر pwmدر قالب ۹ خروجی ، دو تایمر برای امور دیگر

Alma

مدیر
پرسنل مدیریت
نیاز به بیش از ۶۴ پایه دارم ازطرفی نیاز به اتصال ۷ ولوم هرزگرد دارم که میخواهم ولوم ها را با واحد انکودر خود میکرو بخوانم از آنجایی که به هر xmega فقط سه ولوم میتوان متصل کرد و همچنین نیاز چهار تایمر pwmدر قالب ۹ خروجی ، دو تایمر برای امور دیگر

برای پی های بیشتر که کسی میکرو اضافه نمیکنه مخصوصا یه میکروی گرون
میان با لچ ها یا اکسپندر ها افزایش پرت میکنن
برای ولوم روتاری هم شما یه تایمر لازم داری میشه با یه تایمر و پینهایی IO معمولی همرو خوند
فقط کافیه یه کم ابتکار به خرج بدی و یه کوچولو کد بنویسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdi17

taktrashe

همکار جدید
وقت بخیر

با روش mehdi17 موافقم بجای شلوغ کردن سخت افزار با چیپ های پریفرال و نرم افزار کنترل اونها دو تا پروسسور نصب بشه !! روش پیشنهادی من spi هست اگر روی یک بورد باشند دو پروسسو ولی اگر جدا باشند روش 485 مدباس رو پیشنهاد میکنم .

• Like

Alma

مدیر
پرسنل مدیریت
وقت بخیر

با روش mehdi17 موافقم بجای شلوغ کردن سخت افزار با چیپ های پریفرال و نرم افزار کنترل اونها دو تا پروسسور نصب بشه !! روش پیشنهادی من spi هست اگر روی یک بورد باشند دو پروسسو ولی اگر جدا باشند روش 485 مدباس رو پیشنهاد میکنم .

ممنون از راهنماییت
میتونی یه نمونه کد خوب برای مود باس اراعه کنی
همه برو بچ انجمن دعا گوت میشن

taktrashe

همکار جدید
وقت بخیر

بهترین مقاله برای مدباس مقاله آموزشی سایت knowlegeplus.ir است که با توجه به زحمات جناب مهندس کی نژاد تهیه شده میباشد . پیشنها میکنم مطالعه بفرمایید البته این مقاله با کنتروللر xmega پایه ریزی شده ولی براحیت با دریافت اصول کار میتوان برای کنرللرهای دیگر پیاده سازی کرد .

http://knowledgeplus.ir/contest/1393_06/lang/Fa.aspx

• Like
بالا پایین