اسیلوسکوپ

Alma

مدیر
پرسنل مدیریت
سلام آقا هادی یه اسیلوسکوپ دیجیتال حداکثر 5.5 میلیون میگی

http://bartarelec.com/index.php?rou...ath=195_196&sort=p.price&order=DESC&limit=100

دوست عزیز خرید اسکپ بستگی به شرایط کاری و نیاز شما داره موارد و نکات مهمی که میتونه در خریدش به شما کمک کنه رو میگم
به ترتیب از بالا به پایین نکات مهم به این صورته

1 - سمپل ریت اسکپ یعنی نرخ نمونه برداری سیگنال هرچقدر این عدد بالاتر باشه سرعت نمونه برداری بالاتر هست
2 - فرکانس اسکپ یعنی ماکزیمم فرکانسی که میتونه نمایش بده برای کارای معمولی و دیجیتالی که ما انجام میدیم یه چیزی زیر 100 مگ کفایت میکنه
3 - تعداد ورودی های اسکپ یعنی چنتا سیگنال رو میتونه همزمان با هم نمایش بده که بسته به نوع اسکپ میتونه 2 یا 4 یا بیشتر باشه
4 - وزن و شرایط مهندسی ساخت اسکپ هرچقدر LCD بزرگتر ، سبکتر ، باریکتر و توان مصرفی کمتری داشته باشه بهتره
5 - تعداد پارامتر هایی که میتونه محاسبه کنه

برای کار خودم چند سالی اسکپ 2 کانال 50 مگ داشتم ولی با توجه به ردیف کاری من موردی که خیلی اذیت میکرد تعداد کانال اسکپ بود که نهایتا به 4 کانال 50 مگ ارتقاع دادم
به شخصه هرگز فرکانس اسکپ اذیتم نکرده و نیازی به فرکانس بالاتر نداشتم
سمپل ریت اسکپ خیلی مهمه و توجه به این نکته میتونه در قیمت و سرعت اسکپ نقش مهمی داشته باشه هرگز از 1 گیگا سمپل پایینتر اسکپ نخر با این مبلغ میتونی اسکپ 2 گیگا سمپل 2 کاناله مناسبی بخری
با این برند هایی که توی لینکی که فرستادی هست کار نکردم ولی تا جایی که توی گوشه کنار و دست دوستان دیگه مدل های مشابهی در مارک های مختلف دیدیم به جز ریگول و تکترونیکس با مدل های دیگه حال نکردم ولی با وجود این اصلا برند مهم نیست برای خرید اسکپ شاید نکته اساسی مبلغی هست که میخواییم هزینه کنیم پس دنبال برند خاص نباش و حداکثر امکاناتی که نیاز داری رو دنبال کن
خودم یه اسکپ DS1104Z-S Plus دارم که حدود 600 دلار قیمت داره و با حساب دلار تقریبا باید 8 تا 9 میلیون تومن قیمت داشته باشه ولی متاسفانه توی بازار حدود 15 تومن میفروشن مدل DS1054Z نمونه 50 مگش هست و 340 دلار قیمت داره و تقریبا میشه گفت ارزونترین اسکپ چهارکاناله بازار حساب میشه و حدود 10 تومن میتونید توی بازار ایران بخریدش
اسکپ های ریگول مخصوصا سری 1000Z محیط کاربری و گرافیک خوبی دارن رنگ بندی مناسب و دسترسی به منو ها و تنظیمات سریع و عالی داره که من این قابلیت رو توی هیچ اسکپ دیگه ندیدم
در خصوص پارامتر های وسوسه کننده اسکپ از جمله لاجیک انالایزر یا فانکشن ژنراتور اصلا نمیشه روش حساب کرد و به درد نمیخوره شاید بهتره هرکدوم رو جدا تهیه کنید چون علاوه بر بالا بردن شدید قیمت اسکپ تقریبا اصلا روی اسکپ به درد بخور نیستن و کاربردی نخواهد داشت

به این نکته هم میشه توجه داشت که در بعضی اسکپ ها مثل همین سری 1000Z برای هرکانال ولوم نداریم و باید قبل از اعمال تغییرات در ولتاژ یا زمان باید کانال مورد نظر رو انتخاب کرد یعنی یه ولوم ثابت برای همه کانال ها هست که احتمال خرابی و استحلاک رو بالا میبره و در صورتی که مشکلی برای یکی از این ولوم ها پیش بیاد دیگه عملا اسکپ رو نمیشه استفاده کرد ولی در مدل های دیگه و بالاتر برای هر کانال ولوم های مجزا در نظر گرفته شده که کار با اسکپ رو راحت تر و سریعتر میکنه ولی اندازه و وزندستگاه بدون شک بالاتر میره

upload_2019-8-22_21-57-43.png
upload_2019-8-22_21-58-16.png

نکته اخر اینکه اسکپ خیلی به درد بخور هست ولی هزینه زیاد میتونه خیلی از سرمایه شمارو بخوابونه در صورتی که شاید هرگز از حداکثر این هزینه نتونید استفاده کنید
پس دنبال یه اسکپی باشید که بتونه نیاز شمارو مرتفع کنه نه فقط بخوابه یه گوشه و نهاینا از 10 درصدش استفاده بشه

mohammad_azizi

همکار
راستش توانم به همون ها می رسه اگه یه مدل معرفی کنید ممنون میشم
با مشخصات بالا که گفتید از سایتی که دادم وسع من کارگری هست الان چاره ندارم

Alma

مدیر
پرسنل مدیریت
راستش توانم به همون ها می رسه اگه یه مدل معرفی کنید ممنون میشم
با مشخصات بالا که گفتید از سایتی که دادم وسع من کارگری هست الان چاره ندارم

توضیحاتی که دادم کافی و خوب بود
شما باید به نسبت کار و مبلغی که در نظر داری هزینه کنی انتخاب کنی

بالا پایین